Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Потрібен механізм для зарахування стажу вчителям, які наразі працюють за кордоном

19 Березня 2024, 20:33

Це питання порушувалося під час спеціальної наради під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук. Його розгляд ініціювали представники Української школи в Женеві, повідомляє РеІнформ із посиланням на Мінреінтеграції.

Якщо вчитель оформлений в українській школі, але перебуває за кордоном і викладає дистанційно або знаходиться на простої, то відповідний період йому зараховується до стажу.

Якщо ж вчитель не працевлаштований у школі в Україні, але викладає за кордоном, то стаж зараховується у разі, коли це передбачено відповідними міжнародними угодами, які регулюють пенсійні питання.

Наразі відповідного міжнародного договору між Україною та Швейцарією немає. Тому учасники наради обговорювали необхідність розроблення механізму, який дозволив би зараховувати стаж всім українським вчителям, які зараз перебувають за кордоном.

«Державі необхідна чітка позиція щодо своїх громадян за кордоном, зокрема вчителів. Ми маємо подбати про їхні соціальні права», – наголосила Віцепрем’єрка.

Так, відповідним відомствам було доручено підготувати пропозиції для вирішення зазначеного питання.

Раніше ми повідомляли, що уряд удосконалив механізми для реалізації програми пільгових житлових кредитів на житло для ВПО.