Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Опитування: Банківській системі довіряють близько 64% українців

19 Березня 2024, 15:55

Нещодавнє опитування, проведене Фондом гарантування вкладів фізичних осіб спільно з проєктом USAID «Інвестиції для стійкості бізнесу», показало, що частка українців, які довіряють банкам, зросла до 64%.Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на слова заступника директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Андрія Оленчика під час пресконференції «Чи довіряють українці банкам та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб під час війни?», пише Укрінформ.

«Ми бачимо (виходячи з опитування – ред.), що повністю довіряють банкам 14% і відповідно 50% опитаних швидше довіряють, ніж не довіряють. Таким чином, 64% – це ті, хто довіряє банківській системі»,сказав Оленчик.

За даними дослідження, частка українців, які не мали проблем із банками, склала 87%. Також майже третина користувачів фінансових послуг тримає половину і більше коштів у банках.

«У цілому більшу частину своїх коштів або половину своїх коштів 26% респондентів сказали, що тримають у банках, але 40% опитаних не довіряють свої кошти банківській системі»,сказав Оленчик.

Він зауважив, що багато людей не тримають гроші в банках через низькі доходи, не мають довіри до банків або мають високий рівень постійних витрат.

Дослідження охоплювала жителів України віком від 18 років і старші, які мають банківські рахунки або є споживачами різних фінансових послуг. Дослідження проводилося в усіх областях, окрім тимчасово окупованих територій Херсонської, Харківської, Запорізької, Донецької, Луганської областей та АР Крим. До опитування було залучено 2000 респондентів.

Нагадаємо, що в деокупованих та прифронтових громадах високі показники громадянської ідентичності.