Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

На Мальтійській бієнале Україна представить свій павільйон

19 Березня 2024, 16:12

Україна презентує свій павільйон на першій в історії Мальтійській бієнале. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на фейсбук дружини Президента України Олени Зеленської.

За її словами, український павільйон представить проєкт «From South to North» художниці Алевтини Кахідзе, організований платформою культури пам’яті «Минуле / Майбутнє / Мистецтво» у партнерстві з Одеським національним художнім музеєм, мистецьким продакшеном NOS з Італії та Українським інститутом.

«Це складна, багатовимірна робота. Авторка, яка народилася на Донеччині, а живе поруч із Бучею, має власний болючий досвід розв’язаної Росією війни. І досліджує його через призму Одеси. Так само як Мальта – південь Середземномор’я, Одеса – наш, український південь зі знайомою мальтійцям атмосферою морського міста»,підкреслила перша леді.

За її словами, «Одеса за два роки повномасштабного вторгнення дуже змінилася. На пляжі хвилями виносить російські міни. Щодня прилітають ракети, які вбивають людей, нищать історичний центр, який, до речі, є спадщиною ЮНЕСКО, як і мальтійська столиця Валлетта. Ракети знищують пам’ятки та музеї. Наприклад, Одеський національний художній музей, у партнерстві з яким створено український павільйон, теж восени зазнав руйнувань».

Проте, як наголошує дружина Президента, музей продовжує працювати, «бо це і є одне із завдань мистецтва – рефлексувати дійсність, не лишатись осторонь».

«Хочеться, щоб в українській Одесі та в самій Україні гості бієнале з усього світу побачили також самих себе – цивілізацію та культуру, яка бореться з хаосом, не дає зруйнувати себе й інших»додала Олена Зеленська.

Мальтійська бієнале (maltabiennale.art 2024) – нова міжнародна виставка сучасного мистецтва у Європі. Вона почалася 13 березня і триватиме до 31 травня 2024 року.

Нагадаємо, що виставка «Щоденники війни: непочуті голоси українських дітей» відкрилась у Берліні.

Фото: фейсбук дружини Президента України Олени Зеленської