Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Ірина Верещук: ми залучатимемо швейцарських партнерів, щоб повернути депортованих українців

1 Червня 2022, 12:18

31 травня відбулася зустріч Віцепрем’єр-міністра – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук із заступником державного секретаря Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії Сімоном Гейссбюлером. Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Одним з основних питань зустрічі стали можливі міжнародні механізми повернення депортованих до росії українців і пошук зниклих безвісти. Віцепрем’єр розповіла швейцарській делегації, що для примусово депортованих основною проблемою залишається відсутність документів. З огляду на це, в Україні розробляється механізм одержання електронної посвідки.

Також Ірина Верещук згадала і про українців, які поспіхом виїхали за кордон, а родичі з різних причин вважають їх зниклими безвісти. І – відповідно – в Україні триває їх розшук. У цьому випадку швейцарська сторона могла б долучитися до координації в діяльності з пошуку таких осіб.

На завершення зустрічі Віцепрем’єр подякувала швейцарський делегації за готовність допомагати Україні у цей складний час та висловила сподівання на подальшу ефективну співпрацю.

Нагадаємо, як повідомлялось раніше, наказом Мінреінтеграції затверджено оновлений перелік, на основі якого внутрішньо переміщеним особам (ВПО) здійснюватимуть виплати. Нагадуємо, перелік не є фіксованим документом – він регулярно актуалізується.

Фото: Мінреінтеграції