Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Німеччина прийняла на лікування вже тисячу постраждалих під час війни українців

17 Березня 2024, 9:46

Нещодавно до Німеччини доставили на лікування 1000-го українського пацієнта, постраждалого внаслідок повномасштабної війни. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на сайт Європейської комісії.

Згідно з інформацією Єврокомісії, від початку вторгнення росії в Україну, ЄС запустив програму медичної евакуації важкохворих або травмованих пацієнтів з України для подальшого лікування в європейських медичних закладах. Зараз таку можливість вже використали 3156 українських громадян, які отримують медичну допомогу у 22 країнах ЄС.

Цю масштабну медичну евакуацію координує Координаційний центр Єврокомісії з реагування на надзвичайні ситуації. Важкохворих пацієнтів з України перевозять до евакуаційного центру в Жешуві, Польща, звідки вони транспортуються до лікарень по всій Європі. Місяць тому ЄС уклав угоду з Норвегією про організацію регулярних рейсів із Польщі для перевезення таких пацієнтів.

Зазначається, що в лікуванні важкохворих українців беруть участь лікувальні заклади та лікарі з Австрії, Бельгії, Хорватії, Чеської Республіки, Данії, Естонії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Угорщини, Ірландії, Італії, Литви, Люксембургу, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Румунії, Словенії, Іспанії та Швеції.

Загалом з початку повномасштабної війни Європейський Союз та його країни-члени продовжують надавати нашій державі політичну, економічну, фінансову, військову та гуманітарну допомогу. З лютого 2022 року обсяг такої європейської допомоги перевищив 85 мільярдів євро.

Раніше РеІнформ повідомляв, що Німеччина збільшує гуманітарну допомогу Україні до 1 млрд євро.