Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У перший рік повномасштабної війни у Канаді благодійна фундація зібрала майже 60 мільйонів доларів для України

16 Березня 2024, 17:13

Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на слова голови Ради директорів Канадсько-української фундації Віктора Гетьманчука в інтерв’ю Укрінформу.

Зазначається, що повномасштабне вторгнення рф в Україну призвело до значного збільшення благодійних внесків у Канаді.

«Десять років тому, коли розпочалася окупація Криму, ми зібрали 1,7 млн дол. на допомогу. Наступні роки ми поволі зростали й стабільно збирали по 2-3 млн дол. на рік, які використовували на втілення різних проєктів. Коли ж розпочалося повномасштабне вторгнення, то пожертви злетіли до небес: до кінця року ми отримали близько 60 млн дол., хоча сподівалися лише подвоїти минулорічні показники», –  повідомив Гетьманчук.

Він зауважив, що «в 2022 році пожертви нам приходили вже не лише від малих донорів, а й від інституційних, в тому числі федерального та провінційних урядів».

Проте з часом обсяг пожертв став швидко зменшуватися, хоча все ще значно перевищує показники до війни.

«На жаль, тепер ми отримуємо щонайбільше 25% від обсягу пожертв 2022 року. Тим не менше, протягом останніх двох років ми розпочали багато проєктів, і десятки з них досі втілюються»,зазначив благодійник.

За словами Гетьманчука, Канадсько-українська фундація виділяла щомісяця приблизно 2 мільйони доларів на різноманітні гуманітарні проєкти.

«Утім, у нас залишилося лише близько 10 млн дол., тож темп витрачання довелося знизити, переглянувши всі наші програми»,зауважив він.

Водночас, за словами Гетьманчука, за два роки у канадських волонтерів вже закінчується фізичний ресурс.

«Наші волонтери в Канаді вже втомилися, й деякі програми будуть закриті не через брак коштів, а через відсутність рук. У нас тепер не завжди є люди, охочі, скажімо, зустрічати новоприбулих в аеропорту»,підкреслив благодійник.

Він додав, що частково цю роботу беруть на себе самі новоприбулі, які вже освоїлися на новому місці.

«Я знаю людей, які користувалися послугами благодійних організацій, що безоплатно надають продукти харчування, а згодом самі почали волонтерити у них. Таким є життєвий цикл: нові мігранти мають заміняти старших, які їм допомагали освоїтися»,зазначив Гетьманчук.

Нагадаємо, що Канада та Фінляндія спільно допоможуть у відбудові України.

МІТКИ