Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У пʼяти областях у «Пунктах незламності» зʼявляться книжкові полиці

16 Березня 2024, 13:56

Книжковий фестиваль Lviv BookForum днями розпочав проєкт «Читальня». У його межах в «Пунктах незламності» встановлюють полиці з книжками та настільними іграми. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на фейсбук Форум Видавців.

До проєкту вже долучилися 34 видавництва і виробники ігор з усіх куточків України.

Зазначається, що, уже в березні в 131 «Пункті незламності» в Запорізькій, Київській, Миколаївській, Херсонській та Харківській областях облаштують полиці з книжками й настільними іграми, замовленими спеціально для проєкту.

До кожного пункту передадуть по 75 видань, серед них література для дітей, нонфікшн, художня література, поетичні збірки тощо. Допомагатиме в цьому низка громадських організацій, серед яких «Доброчинець», «Вивеземо!», Ресурсний центр громадських ініціатив, Білозерський центр регіонального розвитку, благодійний фонд «За Херсонщину».

Як розповіла програмна директорка Lviv BookForum Софія Челяк, переліки книжок та ігор для полиць «Читальні» формували з урахуванням актуальних рейтингів та запитів бібліотек. Тоді як список ігор формували, орієнтуючись на поради власне видавців настільних ігор.

«Ми сподіваємося, що наш проєкт стане додатковою підтримкою для громад, адже з початку повномасштабного вторгнення місцеві бібліотеки поповнювалися лише завдяки зусиллям волонтерів, і ми в межах проєкту посилимо роботу колег», – розповіла Челяк.

Нагадаємо, нещодавно в Україні розробили інтерактивну мапу книжкової екосистеми.