Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Україна отримає від ЄС 6 млрд євро перехідного фінансування – Мінфін

16 Березня 2024, 8:29

Днями Україна та Європейський Союз підписали кредитну угоду та меморандум щодо перехідного фінансування для нашої держави в межах інструменту Ukraine Facility; загальний обсяг пільгових коштів, передбачених на березень-квітень цього року, – 6 млрд євро. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Міністерство фінансів.

Очікується, що перший платіж обсягом 4,5 млрд євро надійде до державного бюджету України вже у березні. Решта 1,5 млрд євро – у квітні після оцінки Європейською комісією виконання індикаторів.

Загалом у межах механізму перехідного фінансування наша країна реалізує 5 індикаторів у сферах управління державними фінансами, боротьби з корупцією, розвитку бізнес-середовища.

«Механізм перехідного фінансування дозволить забезпечити нагальні потреби бюджету до остаточного затвердження Плану України для Ukraine Facility, який передбачає індикатори виконання реформ протягом 2024-2027 років», – йдеться у повідомленні.

Після затвердження Плану України для Ukraine Facility, як очікується, до держбюджету буде спрямовано 1,9 млрд євро безумовного фінансування. Решту бюджетної підтримки Україна отримуватиме щоквартально після виконання індикаторів, передбачених у Плані України. 

«Разом з європейськими партнерами ми закінчуємо підготовку Плану для Ukraine Facility та готуємось до повноцінного запуску програми. Ми досягли значного прогресу. Підписання угоди дозволить розпочати фінансування ще до офіційного затвердження Плану і забезпечить 6 млрд євро для покриття поточних потреб державного бюджету впродовж березня та квітня цього року», зазначила міністр економіки Юлія Свириденко.

Нагадаємо, що в лютому поточного року Європейський парламент затвердив регламент програми Ukraine Facility, відповідно до якого обсяг підтримки України від ЄС протягом 2024-2027 років становитиме 50 млрд євро. З них 38,27 млрд євро буде спрямовано на підтримку державного бюджету, 6,97 млрд євро – в інвестиційний фонд, 4,76 млрд євро – на технічну та адміністративну підтримку.

Нагадаємо, що торік Україна залучила 42 млрд доларів міжнародної допомоги.

МІТКИ