Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

В Україні найбільш замінованими є три області — ДСНС

16 Березня 2024, 8:03

Наразі в Україні найбільш замінованими є три області: Харківська, Херсонська і Донецька. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на слова начальника відділу організації роботи з гуманітарного розмінування Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергія Реви під час брифінгу у Медіацентрі Україна-Укрінформ.

«На сьогодні я б визначив 3 основні регіони, які є найбільш забрудненими (вибухонебезпечними предметамиред.). Це Харківська, Донецька і Херсонська області, якщо говорити про деокуповані території. Це саме ті основні напрямки, по яких ми зараз працюємо і на яких сконцентровані основні зусилля», — заявив він.

Окремо представник ДСНС розповів, що до війни їхні піротехнічні підрозділи налічували близько 600 осіб (це близько 120 розрахунків).

Для оперативного виконання робіт з обстеження територій, критичної інфраструктури, реагування на повідомлення громадян про виявлення боєприпасів, починаючи з 2022 року, чисельність піротехнічних підрозділів збільшувалася, і це відбувалося у кілька етапів.

«Вона збільшилася вже у більш ніж 3 рази і сьогодні вона налічує майже 1900 осіб (понад 340 розрахунків). Протягом 2025-2027 років також передбачається подальше поступове поетапне збільшення цієї чисельності», зазначив Рева.

За його словами, новостворені піротехнічні підрозділи потребують невідкладного оснащення спеціальною технікою та обладнанням.

«Тому ми тісно співпрацюємо з нашими міжнародними партнерами, реалізовуємо спільні проєкти. Ми вже отримали машини механізованого обладнання, засоби захисту, автомобілі для перевезення персоналу та виявлених вибухонебезпечних предметів. Завдяки цій допомозі ми вже змогли оснастити більше 220 наших піротехнічних розрахунків»,сказав представник ДСНС.

За його словами, ця робота триває.

Нагадаємо, що США передали Україні обладнання для розмінування.