Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Японія надасть понад 100 млн доларів для післявоєнної реконструкції України

14 Березня 2024, 9:56

Японія виділить 15,8 мільярда єн (106 мільйонів доларів США) допомоги на підтримку відновлення України від наслідків війни. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Kyodo News.

Очікується, що уряди двох країни домовляться про участь Японії у післявоєнній відбудові України та підпишуть понад 10 меморандумів про співпрацю на японсько-українській конференції, яка відбудеться 19 лютого у Токіо.

На конференції, зокрема, будуть присутні прем’єр-міністр Японії Фуміо Кішіда, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та голова Федерації бізнесу Японії (Keidanren) Масакадзу Токура.

Зазначається, що допомога Японії буде використана для надання обладнання для розмінування та тимчасових мостів. Також країна виділить кошти на:

  • розширення сільського господарства,
  • поліпшення гуманітарної ситуації,
  • біотехнології та вдосконалення промисловості,
  • інформаційні технології,
  • посилення управління та антикорупційні заходи.

Водночас меморандуми про співпрацю Японії та України, які будуть підписані на конференції, стосуватимуться медичного обслуговування, кібербезпеки та проєктів вітрових електростанцій. Очікується, що на зустрічі буде підписана угода про усунення подвійного оподаткування для компаній, які ведуть бізнес в Україні.

Уряди обох держав планують розпочати перемовини щодо інвестиційної угоди, спрямованої на сприяння участі японських компаній у проєктах реконструкції.

Раніше ми повідомляли про те, що Японія починає надавати українцям статус прирівняних до біженців.

МІТКИ