Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Олена Зеленська переконана, що важливою складовою української стійкості у війні є підтримка партнерів

12 Березня 2024, 10:58

Перша леді України Олена Зеленська переконана, що важливою складовою української стійкості у війні з росією є підтримка партнерів. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на її слова в інтерв’ю з британським журналістом Пірсом Морганом.

«Після широкомасштабного вторгнення росії ми переживали шокуючі дні, тому кожен знак підтримки був для нас дуже важливим, ми розуміли, що ми не самі в цій трагедії. Я собі навіть не можу уявити наш стан, якби ми таких вчинків не бачили від інших суспільств і від лідерів інших країн. Я думаю, що ми були б більш розгублені. Багато зараз у світі говорять про українську стійкість, про те, як ми впоралися, але мушу сказати, що ця стійкість також залежала і від такої підтримки ззовні. Ми вдячні за це і ніколи про це не забуваємо»,зазначила Зеленська.

За її словами, українці, звісно, не хочуть, щоб траплялися в інших країнах такі ситуації, як у нас, коли б нам потрібно було робити такі самі кроки підтримки у відповідь, бо ми хочемо, щоб усі країни жили в мирі, але Україна готова надати таку підтримку у відповідь завжди, тому що ми дійсно щиро вдячні нашим партнерам.

Крім того, перша леді висловила думку, що стандарт підтримки нашої держави, можливо, задала своїм лідерством покійна королева Великої Британії Єлизавета ІІ.

«У кожному процесі, в тому числі і в процесі підтримки, має бути лідер, людина, яка покаже приклад. І тоді усі небайдужі будуть йому слідувати. І якби такого лідера не було, то, можливо, відгук від суспільства не був би таким потужним. Тому для українців Єлизавета ІІ, безумовно, є історичною постаттю, і вони з великою теплотою згадують про неї»,сказала вона.

Зеленська також подякувала британським сім’ям, які прийняли у себе людей з України.

«Я не просто вдячна, я щиро дивуюся, наскільки це благородно прийняти чужих для тебе людей, пустити їх у свій дім. Я думаю, що це унікальна історія, бо це британська риса, що вони приймають українців саме у себе дома»,зауважила вона.

Раніше Зеленська порадила батькам та опікунам книгу «Ментальне здоров’я дітей під час війни».