Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Литва додатково виділила 326 тисяч євро на підтримку українських шукачів притулку

12 Березня 2024, 10:23

Нещодавно Кабінет міністрів Литви консенсусом ухвалив виділення додаткових 326 тисяч євро на підтримку українців. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на литовський телеканал TV3.

Зазначається, що ці кошти будуть передані через Міністерство соціального забезпечення і праці та Міністерство охорони здоровʼя.

Зокрема, 304 тисячі євро буде виділено на витрати, заплановані в лютому цього року. З них:

  • 160 тисяч євро підуть на забезпечення інституціонального соціального догляду;
  • 130 тисяч євро — на одноразову допомогу на поселення для облаштування проживання в муніципалітеті та компенсацію за навчання дитини за програмою дошкільної та передшкільної освіти;
  • ще 14 тисяч євро виділено на інституційний соціальний догляд, який надається згідно з порядком виділення соціальних послуг іноземцям.

Крім того, 21 861 євро виділено на компенсацію витрат Республіканської лікарні Вільнюського університету в жовтні-грудні 2023 року на розміщення осіб з України.

Загалом на початку цього року уряд Литви ухвалив рішення про виділення 4 млн євро на покриття витрат українців, які навчаються в Литві. З виділених коштів 3,6 млн євро буде спрямовано українським студентам, які навчаються за програмами бакалаврату та очної форми навчання. Решту 352,6 тисячі євро буде виділено українським магістрантам. Кошти призначені для часткового відшкодування плати за навчання та виплати стипендій.

Нагадаємо, що ЄС і Литва виділили 15,5 млн євро на будівництво бомбосховищ у школах України.

МІТКИ