Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Литві запропонували створити «Українське міністерство»

11 Березня 2024, 11:23

Депутат Європарламенту Андрюс Кубілюс нещодавно виступив із пропозицією створення в Литві інституції під умовною назвою «Українське міністерство», яка б координувала роботу на українському напрямку та консолідувала допомогу Україні. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на його слова у Сеймі на конференції «Литва – Україні».

Кубілюс відзначив, що Європейська комісія вже ініціювала створення «Департаменту України» у складі Генерального директорату з питань сусідства та розширення, що свідчить про значення співпраці з Україною.

«Ми розуміємо, для чого це зроблено: переговори, відновлення і так далі – цей орган допомагає це все консолідувати та координувати… Якщо Україна є нашим «планом десятиліття», то нам потрібне «Українське міністерство». Ну може, не «міністерство», а інституційна домовленість як працювати в такому ж напрямку. Будемо намагатися втілювати такі плани», – зазначив політик.

Він також підкреслив важливість безперервності військової підтримки України та закликав до досягнення колективної домовленості в Європарламенті щодо виділення 0,25% від ВВП кожної країни на допомогу Україні.

Крім того, на конференції обговорювалися гуманітарна, військова підтримка та допомога у відновленні України та її євроатлантична інтеграція. Організаторами заходу виступили депутати Європарламенту разом із Литовським союзом стрільців, Комітетом Сейму з питань Європи, групою міжпарламентської мережі United for Ukraine у Сеймі Литви, благодійною організацією EU4Kherson та іншими.

Раніше ми повідомляли, що Литва надасть 300 тисяч євро для створення адаптивного проєкту школи для України.