Як ставляться до внутрішньо переміщених осіб на Львівщині? Результати опитування
31 Травня 2022, 21:00
Більшість мешканців Львівської області позитивно ставляться до вимушених переселенців, які приїхали сюди через війну. Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на результати опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг».
Зокрема, 18% опитаних жителів міст Львівщини зазначили, що цілком позитивно ставляться до біженців, 35% — скоріше позитивно, 34% — нейтрально. 11% місцевих зазначили, що ставляться до переселенців негативно.
При цьому, 49% опитаних переселенців розповіли, що ставлення місцевих жителів до них дуже позитивне, ще 32% — скоріше позитивне.
61% опитаних ВПО вважають: напруження у відносинах між переселенцями і місцевими немає, 36% — іншої думки. Серед жителів Львівщини про певне напруження говорить 52%, про його відсутність — 42%.
Цікаво, що 38% опитаних переселенців головною причиною вибору Львівщини для тимчасового перебування назвали наявність родичів чи друзів. 20% респондентів обрали регіон завдяки інформації про наявність вільних місць для проживання, 18% — з огляду на рішення організації, відповідальної за поселення. Лише 7% зазначили, що поїхали сюди знаючи про можливість отримати роботу. 18% вказали іншу причину.
Серед опитаних мешканців Львівщини 24% зазначили, що вже прийняли у себе біженців з інших регіонів. Ще 15% — готові прийняти. 57% — не висловили бажання прихищати переселенців.
49% опитаних ВПО проживають у центрі для біженців, 22% — у помешканнях рідні, друзів чи знайомих. 21% — орендують квартиру, 3% — проживають у оселях чужих осіб. Лише 2% живуть у готелях чи хостелах. Серед тих, хто орендує житло, 54% вважають вартість оренди завищеною, 40% — прийнятною.
26% опитаних переселенців хотіли б залишитися жити, або знайти роботу в містах Львівщини. Ще 30% — можливо б розглянули таку перспективу, 41% — не мають таких намірів. У свою чергу, 39% місцевих мешканців позитивно ставляться, що частина переселенців може залишитися у місті для проживання й роботи. 36% ставляться до цього нейтрально і 22% — негативно.
18% опитаних переселенців планують повертатися додому ближчим часом, 34% — хочуть повертатися, але пізніше. 36% — мають намір повернутися тільки після закінчення війни. Лише 8% не планують повертатися взагалі.
Опитування проводилося 13-23 травня у великих містах Львівщини серед постійних мешканців і переселенців. Дві третини опитаних переселенців є жителями східних областей, 19% — прибули з центральних регіонів, 18% — з південних. 62% — це жінки (половина з них мають дітей віком до 17 років). 38% — чоловіки. Середній вік ВПО — 43 роки. 46% постійно вдома спілкуються російською, 34% — двома мовами (як українською, так і російською), 19% — тільки українською. При цьому, 46% опитаних переселенців не бачать проблеми мовного непорозуміння з місцевими жителями. 41% вбачають у цьому незначну проблему, 12% — значну. Натомість серед місцевих 31% опитаних — не бачать у цьому жодної проблеми, 42% вважають цю проблемою незначною, 25% вважають, що це значна проблема.
Нагадаємо, на Львівщині облаштують стаціонарне житло для переселенців.