Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Відпустки у 2024 році: які зміни запровадили для роботодавців та працівників

11 Березня 2024, 9:48

В Україні змінили порядок, підстави та алгоритми оформлення різних видів відпусток. Нововведення стосуються термінів перебування працівників у відпустці без збереження заробітної плати, її тривалості та особливостей її надання для військовослужбовців. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Суспільне.

  • Відпустка без збереження зарплатні

Згідно зі змінами, термін перебування у відпустці без збереження заробітної платні за сімейними обставинами збільшується. Якщо вона надавалася на період не більше 15 календарних днів щороку, то тепер її тривалість подовжили до 30 днів.

«Однак, відповідно до статті 26-ї Закону України Про відпустки на час загрози поширення епідемії, пандемії або у разі збройної агресії проти України чи надзвичайних ситуацій роботодавець, на прохання працівника, може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати терміном, передбаченим угодою між сторонами», розповів Роман Карпюк.

Крім того, якщо працівник за згодою сторін увесь рік перебуватиме у відпустці без збереження заробітної плати під час воєнного стану, то йому не будуть нараховувати щорічну оплачувану відпустку.

  • Основна відпустка

Під час воєнного стану вона може бути обмежена роботодавцем до 24 календарних днів за поточний рік. Якщо ж триватиме більше, то додаткові дні можуть надавати без збереження заробітної плати.

«Зміни ще надають право роботодавцям на період дії воєнного стану відмовити у наданні будь-яких відпусток, якщо працівник залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури та на виробництві товарів оборонного призначення або до виконання мобілізаційного завдання», – перший заступник начальника Західного міжрегіонального управління державної служби України.

  • Відпустка та компенсація для мобілізованих/демобілізованих

Працівники, які влаштувалися на роботу після звільнення з військової служби, мають право отримати відпустку до 60 календарних днів:

«Також передбачена можливість виплати компенсації за невикористані відпустки працівникам, які за власним бажанням та на підставі відповідної заяви мобілізувалися до ЗСУ. Однак, така заява, повинна податися не пізніше останнього дня місяця, в якому за бажанням працівника він був вивільнений з роботи через мобілізацію», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що роботодавці можуть оформити компенсацію за облаштування робочого місця для осіб з інвалідністю онлайн.