Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У ЮНЕСКО планують посилювати допомогу Україні

10 Березня 2024, 13:32

Держави-донори разом із ЮНЕСКО збільшать свою підтримку нашій країні, зосереджуючи увагу на підтримці української науки. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на нещодавню зустріч керівництва Секретаріату організації з делегаціями держав-членів щодо надзвичайної допомоги Українів штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі, пише Укрінформ.

«Організація приділятиме більше уваги сектору науки і визначатиме потреби у цій сфері на основі доповіді з оцінки стану науки в Україні, яка буде надана Малою академією наук України під час спеціального симпозіуму у березні щодо відновлення наукової інфраструктури в Україні»,наголосила координатора проєктів ЮНЕСКО в Україні К’яра Децці-Бардескі.

Зазначається, що ЮНЕСКО продовжує моніторити ситуацію в Україні у сферах своєї компетенції, надаючи сприяння в оцінці втрат, заподіяних російською агресією, та документуванні руйнувань. Попередні результати документування злочинів Росії будуть використані для притягнення країни-агресорки до відповідальності в рамках правосуддя.

Фото: Укрінформ

Посол України у Франції Вадим Омельченко підкреслив важливість спільної роботи з ЮНЕСКО у відновленні пошкоджених міст, шкіл, університетів, а також наголосив на необоротній втраті людських життів. Він також висловив вдячність державам-партнерам: Японії, Італії, Іспанії, Канадї та іншим – за їхню допомогу та солідарність з Україною.

У планах організації також моніторинг та реалізація проєктів для подолання екологічних наслідків руйнування дамби Каховської ГЕС, завданих російськими військами.

Крім того, на 219-ій сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО, яка відбудеться з 13 по 27 березня, будуть ухвалені рішення щодо подальшої мобілізації ресурсів для допомоги Україні. Станом на березень 2024 року ЮНЕСКО вже мобілізувала понад 66 млн дол. США для допомоги Україні.

Раніше ми повідомляли, що ЮНЕСКО за два роки війни провела тренінги майже для 2000 українських журналістів.

МІТКИ