Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Кавову традицію кримських татар внесли до нематеріальної культурної спадщини України

9 Березня 2024, 18:11

До національного переліку нематеріальної культурної спадщини України додали ще один важливий елемент — традицію приготування кави кримських татар. Про це повідомляє РеІнформ із посиланнямна Міністерство культури та інформаційної політики України.

Розповсюдження цієї традиції безпосередньо пов’язане з місцями проживання кримськотатарського народу на території України. Більшість кримських татар живуть в Автономній Республіці Крим. Також невелика кількість кримських татар проживає у Київській та Херсонській областях та у містах Києві, Львові, Вінниці, Полтаві, Луцьку, Мелітополі, Дніпрі та Дрогобичі.

Зазначається, що кримські татари завжди славилися своєю гостинністю, що відображається у давньому повір’ї про прихід праведника Хидира. Традиційно, кожного гостя зустрічають із гарячою та ароматною кавою, до якої подають колотий цукор та печиво курабіє.

Як правильно готувати кримськотатарську каву?

Для цього потрібно використовувати дрібно мелені смажені кавові зерна, які насипаються у розігріту мідну джезву. На дно джезви можна покласти кілька крупинок солі, але це не обов’язково. Потім додається холодна вода у пропорції одна повна чайна ложка меленої кави на 1 фільджан води. Джезву з кавою ставлять на вогонь, вугілля або гарячий пісок, і каву доводять до кипіння. На готовність напою вказує густа та запашна пінка, яка утворюється на поверхні.

Як правильно подати каву?

Каву слід подавати у кавових чашках невеликого розміру на блюдці. Спершу в кожну чашку кладеться кавова пінка за допомогою кавової ложки, а потім вже наливається сама кава.

Гостей завжди запитують, який вид кави вони хочуть: чорну, молочну або з вершками.

Цукор не додають, а п’ють її, прикушуючи дрібно колотим молочним цукром або твердим цукром домашнього приготування.

У кримських татар практично відсутні кулінарні книги, адже навички приготування страв та напоїв передаються в родинах від покоління до покоління. Діти часто долучаються до цього процесу, а дорослі адаптують його відповідно до їхнього віку.

Раніше РеІнформ повідомляв, що до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини внесли традицію Щедрого вечора в Україні.