Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як подавати звіти про виконаний ремонт за програмою єВідновлення?

8 Березня 2024, 17:46

Державна програма компенсацій за пошкоджене та знищене житло розширює функціонал. Відтепер люди, які отримали виплати на поточні або капітальні ремонти, можуть подати звіт про виконання ремонту через ЦНАП, нотаріуса та портал Дія. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на фейсбук Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.

Зазначається, що раніше це можна було зробити лише через застосунок Дія.

Які звіти необхідно подати?

  • Категорія А – виплати на поточні ремонти до 200 тис. грн – люди, які отримали таку компенсацію подають тільки фінальний звіт про виконані роботи.
  • Категорія Б – виплати на капітальні ремонти – квартири – до 350 тис. грн, приватні будинки – до 500 тис. грн.Отримувачі такого виду державної компенсації подають проміжний звіт та фінальний звіт.

Зверніть увагу! Кошти для ремонтів категорії Б зараховуються двома траншами (70% та 30%). Щоб отримати другий, люди мають обов’язково прозвітувати, що вони вже використали отримані раніше кошти.

Як можна подати звіт? 

  • Через застосунок Дія у розділі єВідновлення – Заяви на виплату – Повідомити про ремонт.
  • На порталі Дія у розділі «Компенсація за пошкоджене майно» – обрати об’єкт нерухомого майна із заявою у статусі «Кошти зараховано» –– обрати тип заяви «Повідомити про ремонт».
  • У ЦНАПі чи у нотаріуса. Для цього необхідно мати із собою паспорт, РНОКПП та фотографії вже виконаних ремонтних робіт або закуплених будівельних матеріалів.

Якщо людина подає проміжний звіт по категорії Б, комісія місцевої ради повторно відвідає житло та перевірить стан виконання робіт. Після затвердження звіту можна подавати заявку на отримання другого траншу.

Що робити після відновлення житла?

Необхідно протягом 15 робочих днів подати фінальний звіт про завершення ремонтних робіт. Зробити це можна у застосунку або на порталі Дія, ЦНАПі чи в нотаріуса. Комісії місцевої ради вибірково перевіряють частину поданих звітів та всі об’єкти, по яким були проведені виплати єВідновлення, але не був поданий фінальний звіт про виконані роботи.

Наразі українці, чиє житло постраждало від бойових дій, вже подали 74 тис. заяв на отримання державної допомоги для відбудови в рамках програми єВідновлення. Виплати отримали 42,5 тис. громадян.

Раніше ми повідомляли про те, що таке Дія.Підпис та як його створити.