Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

ЄБРР зацікавлений долучитися до відновлення Миколаївщини та Херсонщини

8 Березня 2024, 17:07

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) зацікавлений у тому, щоб долучатися до відновлення Херсонщини та Миколаївщини, які суттєво постраждали від війни. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на результати зустрічі міністра економіки України Юлії Свириденко з президентом ЄБРР Оділь Рено-Бассо в Лондоні.

«Вклад банку у відновлення України важко переоцінити. Торік надали рекордні 2,1 млрд євро, з яких 50% коштів були спрямовані на підтримку приватного сектору. Це вкотре доводить, що ЄБРР зацікавлений у тому, щоб саме приватний сектор став основою відновлення України… Крім того, наші партнери з ЄБРР зацікавлені у тому, щоб активно долучатися до відновлення Херсонської та Миколаївської областей, які суттєво постраждали під час війни»,наголосила посадовиця.

Також під час зустрічі сторони обговорили страхування бізнесу від воєнних ризиків, зокрема інструменти страхування суден, вантажів у дорозі чи на складах. Й можливості потенційного розширення страхування.

«Приватний сектор стане основою відновлення України, тому для нас важливо координувати зусилля міжнародних фінансових інституцій для більш ефективної та масштабної відбудови України з акцентом на приватний сектор. Наша співпраця має допомогти відновити економіку, промисловість, інфраструктуру та нормалізувати життя людей в Україні. Для цього, спільно з ЄБРР ми проведемо серію воркшопів для посилення координації європейських агенцій із розвитку для відновлення України»,зазначила Свириденко.

Нагадаємо, нещодавно в Україні запустили медіамережу «Вікно відновлення», яка об’єднує незалежні ЗМІ та аналітичні центри для об’єктивного висвітлення процесу відбудови зруйнованих ворожою армією населених пунктів країни.