Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

З початку року Україна отримала грантів та пільгового фінансування на 1,2 млрд доларів

7 Березня 2024, 8:37

У січні-лютому поточного року до загального фонду державного бюджету України надійшло близько 1,2 млрд доларів США зовнішнього фінансування. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Міністерство фінансів.

Зазначається, що грантові кошти, які надаються на безповоротних умовах, сягнули майже 75% від загального обсягу фінансової допомоги. Серед донорів:

  • Японія – 901 млн дол. США (пільгове фінансування та гранти);
  • Норвегія – 295 млн дол. США (грант);
  • Іспанія – 3 млн доларів США (пільгове фінансування).

Усі кошти за перших два місяці 2024 року надійшли до держбюджету через проєкти Світового банку.

Зазначається, що Японія надала грант:

  • у 465 млн дол. у межах проєкту «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні» (PEACE in Ukraine);
  • у 89,8 млн дол. через «Екстрений проєкт надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України» (ARISE);
  • обсягом 49,4 млн дол. через проєкт «Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей» (HOPE);
  • пільговий кредит у 297 млн дол. через проєкт «Інвестиції у соціальний захист задля підвищення охоплення, стійкості та ефективності» (INSPIRE).

Норвегія спрямувала грантове фінансування обсягом 295 млн дол. у межах проєкту PEACE in Ukraine.

Кредитні кошти обсягом 3 млн дол. під гарантію Іспанії були залучені через проєкт «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (HEAL Ukraine).

Міжнародна допомога спрямовується на фінансування пріоритетних соціальних видатків держбюджету, зокрема на забезпечення оплати праці працівників секторів освіти та охорони здоров’я, співробітників ДСНС, пенсійні виплати, гуманітарні потреби, а також забезпечення соціального захисту населення.

Нагадаємо, що Японія надає ЮНІСЕФ додаткове фінансування для підтримки українських дітей.