Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Майже 100 млн грн, що надійшли в рамках UNITED24, спрямовані на придбання техніки та обладнання для розмінування

6 Березня 2024, 14:26

Понад 97 млн грн, що надійшли на рахунок Мінекономіки для фінансування заходів гуманітарного розмінування в рамках платформи UNITED24, будуть розподілені між Державною службою з надзвичайних ситуацій та Державною спеціальною службою транспорту для придбання техніки та обладнання для розмінування. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Урядовий портал.

Зазначається, що за ці кошти буде частково профінансоване придбання ДССТ машини дистанційного механізованого розмінування важкого типу (аналог МV-10). Також будуть придбані 400 захисних забрал та стільки ж фартухів сапера гуманітарного розмінування, що дозволить Державній спеціальній службі транспорту укомплектувати додаткові підрозділи.

Крім того, ДСНС на кошти UNITED24 придбає два сідельні тягачі для перевезення машин дистанційного механізованого розмінування. Вони дозволять підрозділам оперативно переміщати наявну техніку до визначених локацій та пришвидшать роботи з очищення території України.

Комісія також задовольнила заявку ДСНС щодо виділення коштів на придбання трьох броньованих піротехнічних машин легкого типу для перевезення вибухонебезпечних предметів.

Нагадаємо, про запуск в рамках платформи на підтримку України UNITED24 окремого напряму для збору коштів на гуманітарне розмінування оголосив Президент України Володимир Зеленський у травні минулого року.

Раніше комісія розподілила понад 35,5 млн грн, що надійшли на рахунки Міністерства економіки для фінансування заходів гуманітарного розмінування в межах платформи на підтримку України UNITED24. Кошти були спрямовані на придбання обладнання для інженерно-саперних розрахунків ДССТ та оперативної піротехнічної машини важкого типу для ДСНС.

Раніше ми повідомляли про те, що Уряд планує спростити сертифікацію операторів з розмінування.