Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Зеленська порадила батькам та опікунам книгу «Ментальне здоров’я дітей під час війни»

6 Березня 2024, 10:09

Дружина Президента України Олена Зеленська порадила розроблену спільно з ЮНІСЕФ книгу «Ментальне здоров’я дітей під час війни: поради батькам та опікунам». Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на фейсбук першої леді.

За її словами, результати соціологічного дослідження, проведеного у рамках третього Саміту перших леді та джентльменів, показали, що для 44% молоді віком 13-24 років у різних країнах, включаючи Україну, розмови про ментальне здоров’я є предметом сорому. Ще 38% вважають, що такі розмови занадто схвилювали б їхню сім’ю та друзів.

Олена Зеленська підкреслила, що ці статистичні дані викликають серйозну тривогу, оскільки половина молоді відчуває стрес, пригніченість і виснаження.

«Байдужість дорослих до цих почуттів – те, на що ми не маємо права. Дитині завжди потрібна старша рука, за яку вона може взятися, щоб здолати труднощі»,наголосила  Зеленська.

Збірка «Ментальне здоров’я дітей під час війни: поради батькам та опікунам» доступна за цим посиланням. За словами дружини Президента, вона допоможе як дітям, так і дорослим подолати кризові ситуації. У ній можна знайти інформацію про ознаки, що вказують на необхідність психологічної підтримки, техніки для стабілізації психоемоційного стану, а також контакти фахівців.

Раніше ми повідомляли, з якими проблемами ментального здоров’я можна й потрібно звертатися до сімейних лікарів та педіатрів.