Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

В Україні з’явилася платформа для друку книжок авторів-початківців

5 Березня 2024, 8:31

В Україні створили краудфандингову платформу «Видала громада», що даватиме змогу авторам-початківцям друкувати свої перші книжки коштом благодійників. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на видання «Детектор медіа».

Щоб видати книжку, автору чи авторці потрібно зареєструвати рукопис на платформі та отримати щонайменше 100 передзамовлень від читачів. Додрукарську підготовку візьме на себе команда «Видала громада».

Наразі ініціатива перебуває на стадії збору заявок від авторів. Сайт планують запустити влітку.

Керівник проєкту і письменник Максим розповів, що ідея такого проєкту виникла, коли він хотів видати свою дитячу книжку «Як бути українцем. Інструкція для прибульців». Видавництво, до якого він звернувся, запропонувало йому видати книжку власним коштом, тож він залучив гроші на платформі «Спільнокошт».

«Великі видавництва орієнтуються на вже відомі імена, ми ж хочемо бути тими, хто відкриє ці імена читачам», — сказав він.

Проєкт «Видала громада» став переможцем у Social Impact Awards Ukraine 2023 та отримав 1500 євро на реалізацію. Гроші використають на розробку платформи та залучення авторів.

Нагадаємо, нещодавно в Києві з’явилася книгарня, де можна взяти книги за підпискою.