Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Луцьку відкрили центр підтримки дітей «Барнахус»

5 Березня 2024, 7:38

Нещодавно у місті розпочав роботу черговий центр підтримки дітей, які постраждали від насильства або стали свідками насильницьких злочинів, за моделлю Барнахус. Це вже одинадцятий центр, який відчинив свої двері в Україні. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Міністерство юстиції. 

«Відкриття центрів «Барнахус» є важливим кроком на шляху до забезпечення захисту та благополуччя дітей, які є свідками та/або потерпілими у кримінальних провадженнях. Вони дозволяють надавати комплексну підтримку, мінімізувати травмування та захищати права і гідність дітей, які стикаються із насильством, зокрема в умовах воєнного стану», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що створення таких центрів передбачає підготовку фахівців для роботи з дітьми, які постраждали від насильства, в тому числі в зонах бойових дій, а також залучення психологів і надання психологічної допомоги.

Такі осередки нададуть можливість дитині легше розкривати значущу для кримінального процесу інформацію, уникнути повторної травматизації та розбудовувати місцевий потенціал для вирішення проблем, з якими стикаються діти.

«Складні реалії сьогодення піддають дітей травмувальному досвіду, який може мати довготривалий вплив на їхнє психічне та емоційне благополуччя. «Барнахус» зосереджується на мінімізації подальшої травми, забезпечуючи дитячоорієнтовану та дружню атмосферу, скоординовані дії на захист дитини під час розслідувань. Центри відіграють вирішальну роль у забезпеченні належного розгляду судових справ, пов’язаних із насильством над дітьми», – йдеться у повідомленні.

Проєкт «Впровадження моделі Барнахус для захисту дітей-постраждалих від насильства», ініційований Міжвідомчою координаційною радою з питань правосуддя щодо неповнолітніх, імплементується МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» «Право на здоров’я» (HealthRight International) в Україні за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні (UNICEF Ukraine).

Нагадаємо, раніше центр підтримки дітей «Барнахус» відкрили в Полтаві.

Фото: ombudsman.gov.ua