Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

В Україні створили онлайн-мапу місць утримання кримських політв’язнів

5 Березня 2024, 7:19

Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим створило інтерактивну онлайн-мапу місць утримання кримських політв’язнів. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на сайт представництва.

Зазначається, що мапа з місцями утримання політв’язнів – це проєкт, що дає змогу, використовуючи геопросторові інструменти, відображати місце перебування осіб, незаконно позбавлених особистої свободи.

Така необхідність, як пише Представництво Президента, зумовлена тим, що держава-окупант в порушення норм міжнародного права переміщує політв’язнів із тимчасово окупованих територій України на свою територію.

Крім того, що ця карта також є інструментом для ініціативи «Листи до вільного Криму». Вона заохочує українців та жителів інших країн писати листи кримським політв’язням, яких незаконно утримує рф. Використовуючи мапу, охочі зможуть переглянути детальну інформацію про особу, якій вони бажають написати листа, та побачити її місцеперебування.

Карта розміщена на сайті Представництва Президента в АРК.

Нагадаємо, що в Києво-Могилянській академії досліджуватимуть кримськотатарську ідентичність в контексті українського націєтворення.