Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Українські розробники створюють інноваційну технологію розмінування зі штучним інтелектом

4 Березня 2024, 13:21

Розробники з кластера Brave1 створюють інноваційну технологію розмінування зі штучним інтелектом. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на телеграм міністра цифрової трансформації Михайла Федорова. 

«Україна — одна з найбільш замінованих країн світу. Площа забруднення більша, ніж площа Австрії та Чехії разом узятих. Українські розробники штучного інтелекту UADamage працюють над технологією для прискорення ідентифікації мін, снарядів та кратерів від вибухів, де теж можуть міститися небезпечні уламки», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що розробники підʼєднують до сенсорів штучний інтелект. Він ідентифікує та класифікує дані про об’єкти не лише на поверхні землі, а й глибоко під нею, та автоматично наносить їх на мапу. Так розмінування прискорюється в десятки разів, і цей процес загалом стає безпечнішим для людей.

Технологія від UADamage працює за трьома етапами:

  • перший – стратегічне планування. Команда використовує супутникові знімки та дані з кадастрів, щоб визначити ступінь замінування території;
  • другий – візуальна оцінка на предмет наявності мін та вибухонебезпечних предметів. Територію обстежує дрон з камерою, а штучний інтелект виявляє небезпечні об’єкти;
  • третій етап – інспекція під землею та в траві, де використовують різноманітні сенсори.

«Найскладніше в процесі розмінування, окрім кількості мін, те, що вони можуть бути на значній глибині і їх не бачать металошукачі»,додав Федоров.

Нагадаємо, раніше піротехнічний підрозділ ДСНС у Миколаївській області отримав чоботи-павуки для розмінування.