Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

На які симптоми слід звертати увагу після тривалого перебування в укриттях чи на ТОТ

31 Травня 2022, 16:38

У Міністерстві охорони здоров’я назвали перелік «тривожних» симптомів, на які варто звернути увагу тим, хто тривалий час перебував в укриттях та/або проживав на тимчасово окупованих територіях.

Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на МОЗ України.

Зокрема, йдеться про постійний кашель, що триває понад три тижні, зазвичай з мокротинням та, можливо, з домішками крові; підвищення температури тіла, яке триває понад три дні, якщо температура тіла є 39,5 °C і вище; якщо гарячка поєднується з іншими симптомами: біль у горлі, блювання, головний біль, біль у грудній клітці, біль у ділянці шиї; висипання, або, будь-які висипи, пухирці, свербіння тощо.

У разі наявності таких симптомів варто звертатися до лікаря для своєчасної діагностики захворювання та призначення відповідного лікування.

В МОЗ зазначають, що літо – це пора, коли найчастіше зустрічаються різні інфекції. Зокрема, гострі кишкові інфекції, природно-осередкові інфекції, ботулізм, поодинокі випадки вакцинокерованих інфекцій. Разом із тим, зважаючи на складу епідемічну ситуацію на тимчасово окупованих територіях, епідемічна ситуація там може погіршуватися. Тобто виникає подвійний ризик, до прикладу, через зруйнування водоочисних споруд та/або порушення водовідведення.

Саме тому людям, які перебували тривалий час без доступу до води належної якості, мали проблеми із доступом до їжі та її належним приготуванням тощо, варто звертати увагу на «тривожні» симптоми й у разі потреби звертатися за меддопомогою.

Нагадаємо, як повідомлялось раніше, одна із стратегічних цілей Міністерства охорони здоров’я України, щоб люди, які тимчасово знаходяться в країнах Європи через війну з росією, могли купити там українські ліки.

Фото: Подробиці