Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Києві відкривають європейський Офіс оборонних інновацій

3 Березня 2024, 10:21

Європейський Союз відкриває у Києві Офіс з оборонних інновацій з метою отримання військового досвіду та знань з військових технологій від України. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на слова президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.

«Я з гордістю оголошую, що ми заснуємо Офіс із оборонних інновацій в Києві. Це більше наблизить Україну до Європи і надасть можливість нашим країнам-членам скористатися досвідом України на полі бою та інноваціями в галузі оборонної промисловості»,зазначила президент Єврокомісії.

Вона нагадала, що протягом років війни ЄС розвіяв сумніви у власній єдності, та поєднав зусилля для надання Україні масованої фінансової, військової та політичної підтримки та має намір продовжувати таку допомогу так довго, як це буде необхідно.

Фон дер Ляєн також зазначила, що Європа повною мірою усвідомлює обсяг викликів у сфері безпеки, що постають перед континентом, а також терміновість зі зміцнення спроможностей збройних сил та оборонної промисловості в країнах-членах ЄС.

«Європа має прагнути розвинути та виробити переможні бойові спроможності нового покоління, забезпечити їхнє виробництво у достатній кількості, за матеріальної та технологічної переваги, яка може знадобитися нам у майбутньому. Це означає турбозміни у спроможностях нашої оборонної промисловості протягом наступних п’яти років», додала президент Європейської комісії.

Вона зауважила, що всі ці зусилля підпорядковуються одному простому принципу: Європа має витрачати на оборону більше, краще і в європейський спосіб.

Уже наступного тижня, за словами Урсули фон дер Ляєн, Єврокомісія представить пропозиції для першої в історії ЄС Європейської промислової оборонної стратегії, одним з головних пунктів якої буде програма оборонних інвестицій, із пріоритетом на здійснення спільних оборонних замовлень в рамках ЄС.

У цьому контексті Європа має скористатися досвідом використання нових оборонних технологій, що проявилися під час збройних конфліктів у світі, щоб впроваджувати інновації в оборонне виробництво та залишатися на вістрі технологічного розвитку. Саме тому відкриття Офісу з оборонних інновацій у Києві набуває особливо великого значення.

Нагадаємо, що Греція планує відкрити в Одесі спецофіс із питань відбудови регіону.