Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Український інститут книги проведе «Тиждень поезії»

2 Березня 2024, 14:57

У період з 16 до 24 березня Український інститут книги проведе національну інформаційно-просвітницьку акцію «Національний тиждень читання. Тиждень поезії». Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на Міністерство культури та інформаційної політики України.

«З 16 до 24 березня Український інститут книги проведе всеукраїнську інформаційно-просвітницьку акцію «Національний тиждень читання. Тиждень поезії», що охоплює Всесвітній день поезії, який відзначають 21 березня», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що такий захід в Україні проводитиметься вперше. Подія стане можливістю вшанувати роль поетів і поетичного слова в культурі, особливо в умовах війни.

«Цей тиждень читання присвячений Поезії як камертонові наших почуттів. За фокусну тему ми обрали Дім, дорогий кожному з нас зокрема і всім разом. Гасло тижня читання поезії  – «Ріки незмінно течуть додому»  – це про міцні зв’язки з батьківщиною, попри відстані. Ми хотіли б, щоб читання поезії розрадило і підтримало  українців, які через війну росії проти України втратили свої домівки, змушені були переїхати в інший регіон країни чи за кордон»,повідомила директорка УІК Олександра Коваль.

Гасло «Ріки незмінно течуть додому» взято з вірша сучасної української поетки Ірини Шувалової. Візуальну частину заходу засновано на фрагменті картини з циклу «Сни про дім» від воїна, поета і художника Валерія Пузіка.

«Національний тиждень читання. Тиждень поезії» буде першим із запланованих Інститутом на цей рік. УІК вирішив розширити традиційну акцію та провести кілька тижнів читання на різні теми протягом 2024 року.

Раніше ми повідомляли, скільки українців користувалися бібліотеками за останній рік.