Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Опитування: 89% українців вірять у перемогу України у війні

2 Березня 2024, 11:01

Абсолютна більшість українців зберігає оптимізм щодо перебігу війни та вірить у перемогу України. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Зазначається, що станом на початок лютого 2024 року 89% українців вірять у перемогу, зокрема, з них 60% безумовно були переконані в цьому. До прикладу, у травні 2022 року 95% вірили в перемогу, і з них 80% були безумовно переконані в цьому.

Соціологи зазначають, що наразі лише 4% скоріше або безумовно переконані, що переможе рф.

При цьому в усіх областях не менше 80% вірять у перемогу України й, зокрема, не менше 57% безумовно переконані в цьому.

«Якщо запитувати, на чию користь зараз складається ситуація на полі бою, то 24% вважають, що на користь України, 15% –– на користь росії. При цьому майже половина українців (47%) вважають, що не складається на користь жодної зі сторін», –– йдеться у повідомленні.

Крім того, порівняно з травнем 2022 року стало трохи менше тих, хто вважає реалістичним сценарій повного відновлення територіальної цілісності, але все одно нині переважна більшість українців – 65% – вірять, що війна завершиться поверненням під контроль України всіх територій, включно із Донбасом та Кримом. До порівняння, у травні минулого року 71% опитуваних вірили у відновлення цілісності.

Ще 9% вірять у визволення всіх територій, які Україна контролювала до 24 лютого 2022 року. Решта 4% говорять про визволення всіх територій разом із Донбасом, але без Криму.

У всіх областях України думки населення досить близькі. Зокрема, у всіх регіонах 63-66% вірять у повне відновлення територіальної цілісності, а вважають, що можуть бути певні втрати – 31-34%.

Як проводилось опитування

Упродовж 5-10 лютого 2024 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус». Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) опитано 1202 респонденти, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року).

МІТКИ