Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

ЄС передав Україні систему розмінування MV-10

2 Березня 2024, 9:42

Нещодавно Європейський Союз передав Державній службі спеціального транспорту України систему розмінування DOK-ING MV-10. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на сайт Європейської служби зовнішніх дій.

Зазначається, систему передали у межах візиту в Україну Високого представника ЄС Жозепа Борреля.

«Україна бореться з агресором і водночас відновлюється. Її розмінувальники беруть на себе надзвичайно небезпечне, але вкрай важливе завдання – очищати звільнену землю від смертоносних мін, які залишив російський агресор. Для нас велика честь зробити роботу українських саперів безпечнішою та ефективнішою з цим європейським обладнанням», – сказав Боррель.

Система розмінування MV-10 знешкоджує протипіхотні та протитанкові міни, а також інші боєприпаси, що не розірвалися, і особливо добре підходить для очищення великих територій.

Завдяки дистанційному керуванню вона особливо безпечна в експлуатації. Вона може розмінувати до 4000 кв. м на годину, зокрема на крутих схилах.

Крім того, підтримка ЄС у галузі розмінування також включає спеціальний курс навчання для українських операторів, які працюватимуть на системі MV-10.

Це останнє постачання в межах пакета підтримки ЄС у розмірі 25 млн євро для гуманітарного розмінування в Україні, оголошеного на саміті ЄС-Україна в лютому 2023 року. Пакет призначений для задоволення нагальних потреб українських державних операторів протимінної діяльності, починаючи від основного обладнання для груп розмінування до піротехнічних машин і роботизованих систем розмінування.

Нагадаємо, раніше піротехнічний підрозділ ДСНС у Миколаївській області отримав чоботи-павуки для розмінування.