Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Харкові викрили чиновницю на розкраданні коштів при закупівлі продуктів для населення

2 Березня 2024, 9:09

Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили керівницю апарату Харківської ОВА на заволодінні понад 15 млн грн при закупівлі продуктів для населення. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на НАБУ.

За даними слідства, у березні 2022 року посадовиця та директорка приватного товариства уклали тристоронній договір між Харківською ОВА, АТ «Укрзалізниця» та згаданим ТОВ на постачання продовольчих товарів. Зазначена продукція купувалася за державною програмою для безкоштовної роздачі населенню у прифронтових областях та на деокупованих територіях.

Надалі посадовиця у змові зі службовими особами ТОВ підробила документи про нібито отримання 235 тонн продукції від постачальника, що стало підставою для перерахування на його рахунки «Укрзалізницею» понад 15 млн грн. Утім, оплачену продукцію так і не поставили.

У грудні того ж року учасники схеми дізналися про наявність у Національному бюро кримінального провадження щодо їхньої діяльності. З метою уникнути викриття злочину, посадовиця вирішує замаскувати невидачу продуктів населенню фактом їхнього відповідального зберігання. Врешті-решт продукцію ОВА поставили та фактично відшкодували завдану шкоду.

Зазначається, що Харківська ОВА із березня 2022 року сприяла слідству, надавала відповідні документи профільним правоохоронним органам на всіх етапах слідчих дій та сприятиме слідству і надалі.

«Якщо під час досудового слідства та в суді буде доведено факт злочинних дій або намірів будь-якої посадової особи, то ця особа персонально має понести законне покарання», – додали в ОВА.

Нагадаємо, нещодавно СБУ викрила митний пост на Закарпатті, який займався систематичними «поборами» з перевізників.