Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Віцепрем’єрка Ірина Верещук зустрілася з Бюро Центрального агентства з розшуку

1 Березня 2024, 19:55

Робоча зустріч відбулася у будівлі Кабінету Міністрів. Бюро Центрального агентства з розшуку представляв його очільник Душан Вуяшанін, повідомляє РеІнформ з посиланнямна Мінреінтеграції.

Сторони обговорили питання вдосконалення механізмів обміну інформацією між Бюро Центрального агентства з розшуку (ЦАР) та Національним інформаційним бюро України (НІБ). Зокрема, для підтвердження місця перебування наших полонених захисників та незаконно депортованих українців, в тому числі дітей. Це потрібно для передачі даних до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими та подальшого повернення таких осіб додому.

Зазначимо, що згідно з рішенням Уряду на Коордштаб покладено повноваження зі звільнення цивільних осіб, яких незаконно утримує рф. Також до завдань Коордштабу тепер входитиме сприяння діяльності, що пов’язана з поверненням депортованих державою-агресором цивільних осіб.

«Маємо повернути всіх наших людей. Як військовополонених, так і цивільних. Для цього ми будемо робити все, що залежить від нас», – наголосила під час обговорення Ірина Верещук.

Також представники Бюро ЦАР зауважили про значне покращення взаємодії з Національним інформаційним бюро України.

В Мінреінтеграції нагадують, що обмін інформацією між НІБ та Бюро ЦАР здійснюється на підставі Женевських конвенцій про захист жертв війни від 12 серпня 1949 року та Закону України «Про оборону України».