Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Коли потрібно припинити право власності на знищене нерухоме майно?

1 Березня 2024, 17:02

Між отриманням житлового сертифіката за зруйноване нерухоме майно та придбанням нової домівки існує ще один важливий етап. Коли потрібно припинити право власності на знищену нерухомість. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на «Юридичний порадник для ВПО».

Відповідно до постанови Кабміну №600 від 30 травня 2023 р. (зі змінами) процедура отримання компенсації за знищене житло має кілька етапів.

Нагадуємо:

  1. подання заяви про знищене майно;
  2. подання заяви на компенсацію про знищене майно;
  3. розгляд заяви та обстеження зруйнованого об’єкта спеціальною Комісією;
  4. прийняття рішення про надання компенсації;
  5. отримання житлового сертифіката.

Однак отримання сертифіката – це всього лише гарантія отримання коштів на купівлю нового житла, що не є кінцевою стадією процесу отримання компенсації.

Тепер потрібно здійснити державну реєстрацію припинення права власності на знищене нерухоме майно.

Відповідно до постанови Кабміну №39 від 16 січня 2024 р. отримувач компенсації здійснює дії щодо державної реєстрації припинення права власності на знищений об’єкт нерухомого майна:

  • у випадку ухвалення Комісією рішення про надання компенсації шляхом надання грошових коштів для фінансування будівництва будинку садибного типу, садового або дачного будинку  після затвердження уповноваженим органом такого рішення Комісії і до моменту проведення виплати компенсації.

Тобто, припиняємо право власності на знищене житло лише після позитивного рішення Комісії про надання компенсації.

  • у випадку ухвалення Комісією рішення про надання компенсації шляхом видачі житлового сертифіката  після затвердження уповноваженим органом такого рішення Комісії і до дати нотаріального посвідчення договору про придбання житла з використанням житлового сертифіката.

Тобто, припиняємо право власності тоді, коли маємо позитивне рішення Комісії і отримали сформований житловий сертифікат.

Зверніть увагу! Зареєструвати припинення права власності на знищене житло потрібно до нотаріального посвідчення договору на купівлю нової оселі.

Висновок: після отримання житлового сертифіката слід зареєструвати припинення права власності на зруйноване житло, обрати нову домівку, забронювати кошти на її придбання та укласти нотаріально посвідчений договір купівлі-продажу.

Нагадаємо, раніше Уряд удосконалив механізми для реалізації програми пільгових житлових кредитів на житло для ВПО.