Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Швеція виділила 26,4 млн євро на підтримку проєктів енергоефективності в Україні

29 Лютого 2024, 18:27

Нещодавно уряд Швеції спрямував до фонду Eastern Europe Energy Efficiency and Environment Partnership (фонд E5P) 26,4 млн євро на підтримку проєктів енергоефективності в Україні. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на фейсбук Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Зазначається, що виділені кошти будуть спрямовані за рішенням донорів фонду Е5Р у вигляді грантової підтримки громадам.

«Зокрема, йдеться про ті, що отримують кредитні кошти від європейських фінансових установ/банків на реалізацію проєктів у сфері централізованого тепло-, водопостачання, підвищення енергоефективності у будівлях комунальної форми власності, розвиток міського електротранспорту, відновлювальної енергетики», – йдеться у дописі.

У міністерстві також наголосили, що за підтримки Фонду E5P в Україні вже реалізовано десять великих інфраструктурних проєктів у сфері централізованого опалення та заходів з енергоефективності громадських будівель та енергозаощадження.

Фонд E5P – це мультидонорський фонд для заохочення інвестицій в енергоефективні та екологічні проєкти в регіоні Східного партнерства. Фонд поєднує внески від ЄС та групи з 24 країн, включаючи ті, які підтримує фонд. Внески використовуються як гранти для підтримки проєктів у муніципальному секторі.

Раніше ми повідомляли про те, що Швеція планує внести близько 5 млн доларів у трастовий фонд НАТО для допомоги Україні.