Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Бельгія відкриє в Києві та Харкові офіси відновлення

28 Лютого 2024, 17:43

Бельгія відкриє власний Офіс агенції розвитку в Києві, а також у Харкові. Відомства займатимуться питаннями відбудови України. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на слова премʼєр-міністра Бельгії Александера Де Кроо.

«Відбудова України – це пріоритет. Бельгія вирішила відкрити офіс Агенції розвитку Бельгії тут, у Києві. Наступного тижня ми відкриємо офіс у Харкові. Це регіон, який ми будемо відбудовувати. Очевидно, що наша робота над відбудовою України довгострокова, і ми будемо робити все, щоб вона відбулася якомога швидше», – оголосив він.

Де Кроо також підкреслив, що саме рф має платити за відбудову України, а не українські платники податків, чи європейські або канадські. Премʼєр Бельгії зазначив, що разом із Європейською комісією вони опрацьовують ці рішення.

«Надходжень від заморожених активів ми маємо 15 млрд, щодо яких наступними тижнями будуть зроблені додаткові кроки», – сказав Де Кроо.

Нагадаємо, що прем’єр-міністри Італії, Канади та Бельгії Джорджія Мелоні, Джастін Трюдо, Александер Де Кроо, а також президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон прибули до Києва 24 лютого, щоб продемонструвати солідарність з Україною у другі роковини повномасштабного російського вторгнення.

Раніше ми повідомляли про те, що Бельгія створить фонд допомоги Україні із грошей від заморожених активів рф.