Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Щасливе возз’єднання після тривалої розлуки: з тимчасово окупованих територій вдалося повернути ще двох дівчат

24 Лютого 2024, 14:49

Майже два роки двоє дівчатпідлітків не могли побачити маму через війну. Сьогодні вони нарешті зустрілися. Вивезти ріднихсестер із тимчасово окупованої території Луганської області допомогли Мінреінтеграції та Громадська спілка «Українськамережа за права дитини». Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на Мінреінтеграції.

На момент широкомасштабного вторгнення вони жили з бабусею та дідусем у невеликому селі на Луганщині. Мамапрацювала в місті. Село швидко окупували, тож вивезти доньок одразу не вдалося.

Протягом 2022 року вони змушені були вчитися у школі за російською програмою, іншого вибору не було. Згодом окупаційнавлада почала тиснути на бабусю й дідуся. Погрожували та наполягали на оформленні опіки над онучками за російськимзразком. Але дівчата понад усе прагнули зустрітися з мамою.

І ось нарешті вони разом — з мамою і в безпеці. Це стало можливим завдяки спільним зусиллям Мінреінтеграції, Громадськоїспілки «Українська мережа за права дитини» та проєкту з пошуку і повернення дітей «Шлях додому».

Нагадуємо: якщо ви стали свідком незаконного переміщення дітей на тимчасово окуповану територію або територію рф, обов’язково повідомте про це профільному фахівцю Мінреінтеграції Наталії Ємець за номером: (050) 562-03-13.

Також можна зателефонувати на гарячу лінію Національного інформаційного бюро 16-48.

Раніше ми повідомляли, що за участі Мінреінтеграції вдалося повернути родину військового.