Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Нацполіція отримала від США новий пакет допомоги для документування злочинів рф в Україні

22 Лютого 2024, 11:26

США передали новий пакет технічної допомоги Нацполіції для документування російських злочинів. Сюди увійшли автомобілі, дрони, системи наземного лазерного сканування та ДНК-лабораторія. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на пресслужбу Міністерства внутрішніх справ.

«У Ситуаційному центрі МВС України відбулася церемонія передачі технічної допомоги США для слідчих підрозділів. Йдеться про 66 автомобілів, 250 дронів, 9 систем 3D наземного лазерного сканування з програмним забезпеченням та ДНК-лабораторію», – зазначається в повідомленні.

На початку заходу міністр внутрішніх справ Ігор Клименко подякував владі США й особисто Надзвичайному та Повноважному Послу Бріджит Брінк за всеосяжну допомогу Україні упродовж майже двох років повномасштабної війни. Зокрема, він розповів, що за цей час відділ із правоохоронних питань посольства США передав органам системи МВС допомоги на понад 287 мільйонів доларів.

Своєю чергою Брінк наголосила, що передача технічної допомоги є свідченням стійкої підтримки України на шляху до правосуддя та покарання РФ за воєнні злочини.

«Ми надаємо цю допомогу, аби ваші підрозділи якомога безпечніше мали змогу збирати докази та доводити світові ті жахливі злочини, котрі скоює армія РФ на території України. Моя країна високо цінує ваші цінності і від імені президента США я підтверджую нашу всеосяжну підтримку», – підкреслила посол США.

Загалом з початку повномасштабної війни США надали допомогу слідчим підрозділам Національної поліції на 17 мільйонів доларів.

Клименко разом із Брінк оглянули передану техніку. Міністр зазначив, що її застосування дозволить якісно та швидко зафіксувати всі злочини рф. Наприклад, лабораторії швидкісного встановлення ДНК-профілю людини ANDE 6C, якими вже забезпечені усі головні управління Нацполіції, дозволяють встановити ДНК-профіль трохи більш як за півтори години.

«Працівники поліції пройшли відповідне навчання з підготовки спеціалістів-криміналістів для роботи з такими швидкісними лабораторіями встановлення ДНК-профілю. Вже маємо результативні кейси зі встановлення осіб, загиблих внаслідок ракетних ударів Росії по наших містах. Важливі для нашої роботи й 3D-сканери та безпілотні літальні апарати. Вони використовуються для огляду місць подій та об’єктів, що зазнали руйнувань в результаті ракетних ударів, артилерійських обстрілів та бомбардувань», – зазначив міністр.

Цю технічну допомогу першочергово відправлять до прифронтових регіонів, які щоденно перебувають під ворожим вогнем.

Нагадаємо, що Європол допомагатиме розслідувати міжнародні злочини росії проти України.