Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Денис Шмигаль обговорив підтримку України з Міністром фінансів США

21 Квітня 2022, 20:52

Питання збільшення фінансової підтримки України та необхідність посилення санкційного тиску проти росії обговорили  Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль із Міністром фінансів США Джанет Єллен. На зустрічі, яка відбулася 21 квітня в рамках робочого візиту Глави Уряду у Вашингтон, також були присутні Міністр фінансів України Сергій Марченко й Голова Національного банку України Кирило Шевченко. Про це інформує Урядовий портал.

Мова, зокрема, йшла про питання наповнення створеного Кабінетом Міністрів фонду U24RecoveryFund, який допоможе акумулювати кошти для продовження фінансування української армії, соціальних зобов’язань, відновлення економіки та інфраструктури. Також Денис Шмигаль  наголосив, що підтримкою для українського бюджету будуть і виділені США кошти.

«Квітень буде важким місяцем для українського бюджету, а тому ми потребуємо підтримки від наших союзників уже зараз. 500 млн доларів для українського бюджету, які виділяють США, безумовно стануть вагомою підтримкою», — зазначив Прем’єр-міністр.

Важливою темою обговорення стали санкції проти росії, нафтове ембарго та зупинка російської банківської системи. За словами Дениса Шмигаля, російські банки шукають способи обійти санкційні політики. Тому сторони домовилися спільно запобігати цьому й усувати будь-які спроби та можливості уникнути санкцій. Глава Уряду переконаний, що російська банківська система має бути відрізана від світу.

«На всіх наших зустрічах ми підкреслюємо, що росія — це загроза не тільки для України, але і для всього цивілізованого світу. Ми всі бачимо, як ця країна-агресор намагається спровокувати якомога більше світових криз. Енергетичну, продовольчу, міграційну. Тому так важливо об’єднатися навколо підтримки України та допомогти нам здобути перемогу в цій війні», — підкреслив Денис Шмигаль.