Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Ментальне здоров’я: українці почали частіше звертатися до фахівців

21 Лютого 2024, 19:43

Українці почали більше довіряти фаховому погляду на проблему власного ментального здоров’я та частіше звертаючись на гарячі лінії, до сімейного лікаря або до вузького фахівця з ментального здоров’я (психолога, психіатра, психотерапевта). Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на результати другої хвилі дослідження, проведеного дослідницькою компанією Gradus Research у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я – ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Зокрема, за рік довіра до фахового погляду на проблему власного ментального здоров’я зросла з 8 до 12 відсоткових пунктів.

Згідно з опитуванням також зростає використання позитивних стратегій боротьби зі стресом. Порівняно з 2022 роком, респонденти частіше слухають музику, займаються улюбленою справою чи хобі, проводять час із близькими тощо.

Серед найпоширеніших причин відчуття стресу або сильної знервованості – повномасштабна війна з Росією (72%) та фінансові складнощі (43%).

Серед тих, хто відчуває стрес та знервованість через повномасштабну війну, більшість пов’язує ці переживання із: хвилюванням за безпеку близьких – 68%; ризиком для життя та високою вірогідністю отримати травми – 42%; ризиком втрати майна – 35% тощо.

Серед причин, що, на думку опитаних, є достатніми для звернення за фаховою допомогою: велика кількість стресу – 45%; втрата близької людини – 44%; наявність проблем із ментальним здоров’ям внаслідок війни – 43% тощо.

Серед найпоширеніших причин, що стають для опитаних українців бар’єрами у зверненні за фаховою допомогою: бажання впоратися власними силами – 29%; знецінення власних переживань – 29%; вважають, що це дорого – 23%, тощо.

Опитування було проведено дослідницькою компанією Gradus Research 18-20 жовтня 2023 року методом самозаповнення анкети в мобільному додатку. Онлайн-панель Gradus відображає структуру населення міст з кількістю мешканців понад 50 тисяч у віці 18-60 років за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном. Опитано 2000 респондентів.

Нагадаємо, що в українських багатопрофільних лікарнях створять центри ментального здоров’я.

Фото: Укрінформ