Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

єРобота: виробник бронеавтомобілів із Криму відновив роботу після релокації

21 Лютого 2024, 19:02

Підприємство з виробництва бронескла та капсул бронеавтомобілів «Цітіус С» понад 30 років займається перетворенням звичайних автомобілів на спеціальні. Серед його клієнтів найбільші банки України, медичні заклади, компанії, що опікуються громадянами з особливими потребами, приватні компанії, а також підприємства з 8 країн світу. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Дія.Бізнес.

Зазначається, що в 1991 році компанію заснували в Сімферополі, проте з початком російської окупації у 2014 році підприємство разом із працівниками та обладнанням залишило рідний Крим та переїхало на Запоріжчину.

З лютого 2022 року компанії довелося релокуватися вдруге, з Мелітополя на Львівщину. Перед виїздом майстри вивели з ладу електронне обладнання, щоб окупанти не змогли налагодити виробництво.

Місто було одразу захоплено, тож взяти з собою устаткування не вдалося: воно занадто важке, розібрати його неможливо, а часу організувати перевезення не було, тому із собою взяли тільки найцінніше –– працівників та документи.

Частину вцілілих автомобілів у 2022 році передали Київській ТРО, на них евакуювали цивільних з окупованих районів Київщини. Один із рейсів потрапив під кулеметний вогонь, але всі пасажири вижили — бронекапсула витримала.

На новому місці відновлювати промислові потужності довелося з нуля.

Частину нового обладнання вдалося закупити за допомогою грантової програми «Власна справа». І уже в жовтні 2022 року завод відновив виробництво скла, згодом запустив другий цех. Вдалося навіть покращити показники ефективності, а також забезпечити роботою близько 30 працівників.

Також виробляють техніку для гуманітарного розмінування. Такі машини потрібні для вивезення вибухонебезпечних предметів, які неможливо знешкодити на місці. У компанії також планують відновити випуск броньованих машин швидкої допомоги.

Раніше ми розповідали про те, що українська компанія на грант налагодила виробництво цвяхів для європіддонів.

Фото: business.diia.gov.ua