Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Україна та Японія підписали 56 документів про співпрацю та відбудову — Шмигаль

21 Лютого 2024, 14:59

Днями під час Конференції з економічного розвитку та відбудови в Токіо було укладено 56 документів про співпрацю між Україною та Японією. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на телеграм-канал Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

«56 документів підписали представники України та Японії в межах Конференції з економічного розвитку та відбудови в Токіо. Серед них міжурядові угоди, меморандуми, домовленості між бізнесами та представниками місцевої влади», – йдеться в дописі.

За словами Шмигаля, була укладена міжурядова конвенція про уникнення подвійного оподаткування, що є надзвичайно важливим для японських компаній, які планують нові проєкти в Україні.

Водночас було підписано більше десятка домовленостей про підтримку відбудови України з потужними японськими організаціями: JICA, JETRO, Експортно-кредитним агентством NEXI та Японським банком міжнародного співробітництва.

Крім того, сторони уклали грантові угоди щодо реалізації програм відновлення, а також низку документів між Міністерством аграрної політики України та японськими компаніями, які передбачають надання Україні різної сільськогосподарської техніки та обладнання.

«Міжурядовий меморандум про співробітництво у сфері освіти та технологій. Японія один із лідерів у цих сферах. Важливо побудувати справжнє партнерство»,зазначив глава уряду.

Він додав, що Нафтогаз та Японія домовилися про спільний проєкт у сфері вітроенергетики, а оператор газотранспортної системи України підписав Меморандум щодо підготовки до модернізації газокомпресорних станцій.

Також були підписані інші документи у сфері енергетики, телекомунікацій, інфраструктурного будівництва та екології.

«Японія вже показала лідерство щодо фінансової підтримки України. Тепер Японія має стати одним з лідерів українського відновлення та інвестицій в нашу економіку»,підсумував Шмигаль.

Нагадаємо, що уряд Японії планує спростити правила поїздок в Україну для бізнесменів.