Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

На Київщині зареєстровані майже 328 тисяч переселенців

21 Лютого 2024, 13:00

Наразі в області зареєстровано майже 328 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на фейсбук голови Київської обласної військової адміністрації Руслана Кравченка.

Найбільша кількість людей перемістилась із Донецької, Луганської, Харківської та Херсонської областей.

«Через російську агресію мільйони українців змушені були покинути свої оселі та оселитися в більш безпечних регіонах. Ключові потреби у тих, хто став внутрішньо переміщеними особами, зазвичай однакові. Це житло та робота. Життя фактично доводиться розпочинати з нуля. І без належної підтримки громад та держави тут не обійтися»,зазначив Кравченко.

Наразі на Київщині створено 32 місця тимчасового проживання, в тому числі 17 модульних містечок. Тут мешкають понад 4,4 тисячі ВПО.

Крім того, КОВА переобладнує нежитлові приміщення у комфортні оселі. Наприклад, у місті Славутич УВКБ ООН допомагає перебудувати старе приміщення поліклініки в житло. За кошти обласного бюджету закупили 50 квартир на суму понад 110 млн грн для ВПО.

«На жаль, реальні потреби не відповідають нашим фінансовим можливостям. Тому активно залучаємо міжнародних партнерів. Завдяки благодійному фонду «Місія Хансена в Україні» та його засновнику Деллу Лой Хансену реалізується 4 проєкти для ВПО. Це 487 квартир та 220 індивідуальних будинків»,зауважив Кравченко.

За його словами, не менш важливе питання – працевлаштування ВПО. Уже з початку цього року роботодавці отримали компенсацію на оплату праці за 52 переселенців.

Нагадаємо, що на Київщині відновили майже 17 тисяч об’єктів.