Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У питанні житла для ВПО потрібно масштабувати саме ті програми, які реально працюють

20 Лютого 2024, 16:11

Про це Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук заявила під час прямого включення на телеканалі «Рада». Вона відзначила три проєкти міжнародної технічної допомоги по житлу, які координує Мінреінтеграції. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на Мінреінтеграції.

Перший – будівництво та реконструкція житла з подальшою передачею у довгострокову оренду за доступними цінами. Його загальна вартість становить 72,1 мільйона євро. Це 1670 квартир для приблизно 6 тисяч осіб.

Другий – пільгові кредити на придбання житла під 3 відсотки річних. Протягом 2024 року планується надання 425 позик на суму 17 мільйонів євро. Загальна сума цього проєкту становить 42,5 мільйона євро.

Третій – будівництво та реконструкція соціального житла для тимчасового проживання ВПО. Цей проєкт вартістю 24,2 мільйона євро дозволить отримати до 700 квартир.

Посадовиця наголосила, що у 2024 році загальна сума цих проєктів становить майже 140 мільйонів євро. Це загалом 2800 квартир, де зможуть жити до 10 тисяч внутрішніх переселенців.

«Ми працюємо з німецьким урядом. Ці проєкти реально працюють, тож їх необхідно масштабувати. Ми звертаємося до урядів країн-партнерів і просимо їх долучатися», – підсумувала Віцепрем’єрка.

Раніше ми повідомляли, що Франківська міськрада підтримала договір про залучення гранту на 9,5 млн грн на будівництво житла для ВПО.

МІТКИ