Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

В Україні побільшало літніх користувачів мережі, але кількість користувачів держпослугами онлайн не змінилася

19 Лютого 2024, 18:03

В Україні серед літніх людей, попри значне зростання за минулий рік користування інтернетом, рівень користування електронними державними послугами практично не змінився. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на дані дослідження «Думки й погляди населення України щодо державних електронних послуг», проведеного Київським міжнародним інститутом соціології за підтримки Програми розвитку ООН та Мінцифри.

Дослідники звертають увагу, що літні українці – це найчисленніша серед вразливих категорій. Торік серед них значно зросла частка тих, хто почав користуватись інтернетом: із 32% до 50%. Кількість тих, хто взагалі не користується інтернетом, знизилась із 48% до 30%.

Попри підвищення кількості користувачів мережі серед літніх не збільшилася кількість користувачів держпослугами онлайн. Досі такими послугами більше користуються молодші люди, ті, хто має вищу освіту, та опитані з вищим рівнем достатку. Розрив у користуванні залежно від віку значно помітніший: якщо серед 18-29-річних принаймні однією послугою користувалися 89%, то серед осіб, старших за 70 років, – 30%.

Також за три роки спостережень рівень користування «Дією» загалом серед українців зріс із 13% до 51%, але серед літніх людей цей показник значно менший. Так, рівень користування знижується з 82% серед опитаних віком до 30 років до 12% серед респондентів віком 70 років і старших.

Раніше ми розповідали про те, що в Україні 80% пенсіонерів отримують виплати через банки.