Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Норвегії планують обмежити виплати та пільги для українців

19 Лютого 2024, 12:31

Нещодавно Уряд Норвегії оголосив про плани посилити правила для українських шукачів притулку, зокрема, мова йде про обмеження виплат та пільг. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на сайт уряду країни.

Зазначається, що нові заходи мають урівняти допомогу з програмами підтримки українців в інших країнах на півночі Європи.

«Більше половини українських біженців, які прибувають до скандинавських країн, шукають захисту в Норвегії. Норвегія продовжить надавати підтримку українцям, але запровадить додаткові обмеження, щоб наблизити число прибулих до рівня інших скандинавських країн», –– йдеться у повідомленні.

Відповідно до нових змін, наші співвітчизники більше не отримуватимуть фінансову допомогу, якщо вирішать жити приватно, а не в притулку для біженців.

Також, українці, які тільки прибули до країни не зможуть жити у притулках з домашніми тваринами, адже держава більше не покриватиме витрати на чотирилапих.

Діятиме вимога проживати в країні п’ять років, щоб отримати право на безкоштовні стоматологічні послуги для осіб віком від 19 до 24 років, які перебувають під тимчасовим колективним захистом.

Крім того, запроваджується вимога мешкати в країні упродовж 12 місяців, щоб отримати право на одноразову виплату при народженні дитини у 92 648 норвезьких крон (8200 євро). А також вимога щодо тривалішого періоду проживання у Норвегії для отримання базових та додаткових пільг.

Скорочення виплат під час ознайомчої програми для пар без дітей приблизно на 6 000 норвезьких крон (530 євро) на місяць.

Раніше ми повідомляли про те, що Норвегія вже надала понад 450 млн доларів грантів українському енергосектору.

МІТКИ