Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

За січень в Україні обстежено ще понад 21 тис. га сільгоспземель

18 Лютого 2024, 15:49

За перший місяць 2024 року в нашій державі обстежено понад 21 тис. га сільгоспземель. Також сертифіковані нові оператори та відкрито доступ до державних стандартів у сфері протимінної діяльності. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Урядовий портал.

«У 2023 році наші сапери показали гарний результат. Тож ми оновили План заходів із розмінування земель сільськогосподарського призначення, збільшивши площі, визначені для першочергового повернення в господарську експлуатацію. І вже працюючи за оновленим планом, ДСНС, ДССТ та неурядові оператори обстежили в перший місяць понад 21 тисячу гектарів землі. Враховуючи, що зима – складний період для робіт з розмінування, маємо непогані темпи», – розповіла Міністр економіки Юлія Свириденко.

Зазначається, що найбільше в січні обстежено земель сільгосппризначення в Херсонській області – майже 19,7 тис. га; Миколаївській – понад 1,1 тис. га, а також в Харківській – близько 200 га.

Крім того, в порівнянні з кінцем минулого року в Україні збільшилася кількість сертифікованих операторів протимінної діяльності. У грудні минулого року їх було 26, а наразі вже 29.

Сьогодні в уряді працюють над тим, щоб удосконалити, цифровізувати та пришвидшити процеси сертифікації.

«З 29 січня ми відкрили безкоштовний доступ до державного стандарту в сфері протимінної діяльності. Тобто операторам чи компаніям, які мають намір працювати у сфері ПМД, відтепер не потрібно буде сплачувати кошти, щоб ознайомитися з державним стандартом», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що на компенсацію фермерам за розмінування земель у бюджеті передбачили 3 млрд грн.