Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Канаді з’явилася Українська книжкова поличка

18 Лютого 2024, 12:48

Нещодавно у Центральній публічній бібліотеці канадського Монреалю перша леді Олена Зеленська відкрила Українську книжкову поличку. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на її телеграм-сторінку.

«Українські книжки в Канаді оселилися давно – певно, ще разом із першою українською діаспорою, понад 120 років тому. Невипадково в Монреалі є бульвар Шевченка, вулиця та парк Івана Франка. Ці письменники не були тут особисто, але точно принесли сюди український дух і стали важливою частиною канадського спільного духу»,зазначає Зеленська.

Зазначається, що поличка знаходиться на першому поверсі бібліотеки й загалом містить близько 300 книг, більшість із яких дитячі, а також переклади українських авторів на французьку.

Одночасно із представленням стенда із паперовими українськими виданнями, бібліотека також відкриває для читачів доступ до близько 200 україномовних електронних книг.

Фото: телеграм Олена Зеленська | Olena Zelenska

«Тепер десятки українських сімей десь у Монреалі, почувши від дитини: «Почитай мені казку», зможуть ознайомити її з чудовими творами сучасних українських авторів. А домашні вечори тут, у Канаді, точно стануть більш українськими», – зазначає перша леді.

Загалом, за перші місяці нового року нові українські полички дитячої літератури з’явилися також в Іспанії. 31 січня Генеральне консульство в Барселоні передало понад 200 книжок Публічній бібліотеці міста Пальма-де-Майорка «Кан Салес».

А на початку лютого в Угорщині поличку відкрили одразу у двох закладах: у бібліотеці ім. Петера Меліуса в місті Дебрецен і в Обласній та міській бібліотеці ім. Жігмонда Моріца міста Ніредьгаза.

Нагадаємо, нещодавно на Кіпрі з’явилася сьома Українська книжкова поличка.