Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

На відбудову історичного центру Одеси Італія виділить 45 млн євро

18 Лютого 2024, 11:32

Італія допоможе з відбудовою історичного центру Одеси, який зазнав пошкоджень внаслідок російських атак. План відновлення розрахований на три роки і коштуватиме 45 мільйонів євро. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Урядовий портал.

Про це йшлося на нещодавній зустрічі т.в.о. міністра культури та інформполітики Ростислава Карандєєва зі спецпосланником міністра закордонних справ Італійської Республіки Давіде Ла Чечіліа та консулом Посольства Італії Україні Стефано Мозером.

Зазначається, що проєкт містить три частини:

  • реставрацію Спасо-Преображенського кафедрального собору;
  • захист та цифровий облік 52 об’єктів культурної спадщини, що увійшли до Списку світової спадщини ЮНЕСКО під загрозою;
  • розробку майстер-плану для міста, що міститиме рекомендації стосовно розвитку Одеси та залучення інших фондів та країн-партнерів до відновлення.

Цей план розрахований на три роки, а його загальна вартість становитиме 45 млн євро.

«Щодо Спасо-Преображенського собору, першим кроком є відновлення даху, а також закриття вирви, що залишилася від ракети. Ці роботи ми плануємо здійснити до початку зими 2024 року. Вже виділено пів мільйона євро на реставрацію даху. Загалом на відновлення церкви ми плануємо спрямувати 2 млн євро», – сказав Давіде Ла Чечіліа.

Допомогу в реалізації плану відновлення може надати ЮНЕСКО. Зокрема, планується залучення українського представництва організації та створення наглядової ради за участі італійських й українських інституцій, а також ЮНЕСКО.

Раніше ми повідомляли про те, що Італія виділяє кошти на відновлення Спасо-Преображенського собору в Одесі.

МІТКИ