Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

ЄС і Литва виділили 15,5 млн євро на будівництво бомбосховищ у школах України

18 Лютого 2024, 9:29

Європейська комісія виділяє 15 млн євро на будівництво нових бомбосховищ для шкіл у гарячих точках України, Литва надає додаткові 500 тис. євро та бере відповідальність за реалізацію проєкту. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Представництво Європейського Союзу в Україні.

Зазначається, що відповідну угоду нещодавно підписали представництво Європейської комісії в Україні та литовське Центральне агентство управління проєктами CPVA.

Через цілеспрямоване знищення агресором шкіл, дитячих садків та інших закладів освіти кожна сьома школа в Україні пошкоджена або зруйнована. Як наслідок, близько 1,6 млн школярів та 200 тис. дошкільнят не відвідують закладів освіти, а близько 900 тис. дітей заявляють про бажання навчатися дистанційно.

Ініціатива щодо будівництва бомбосховищ є ще одним прикладом підтримки Європейським Союзом освітнього сектору України. Вона також є продовженням зусиль Литви та CPVA для відновлення України.

«Наша мета – повернути якнайбільше дітей до школи. Для цього поблизу шкіл мають бути побудовані безпечні укриття, що відповідають найсучаснішим вимогам. Діти та вчителі повинні мати можливість не лише сховатися від обстрілів, а й продовжити уроки та заняття під час, на жаль, регулярних повітряних атак», – заявила заступниця директора литовської державного агентства CPVA Раса Сураучєнє.

Програма сфокусована на регіонах, які найбільше страждають від військових дій: Чернігівщина, Сумщина, Миколаївщина, Запоріжжя, Харківщина та Одещина. Тут планується збудувати щонайменше по п’ять укриттів.

Очікується, завдяки реалізації цієї ініціативи близько 5 тис. учнів місцевих шкіл у найближчі півтора року зможуть повернутися до офлайн-навчання.

Нагадаємо, що на Черкащині відкриють клас безпеки та бомбосховища у закладах освіти.